Okullarda Düzenlenen Putperest Etkinlikleri Şiddetle Kınıyoruz.

Okullarda Düzenlenen Putperest Etkinlikleri Şiddetle Kınıyoruz.

HABER TARİHİ: 22 Kasım 2019
881 Kişi okudu

Okullarda Düzenlenen Putperest Etkinlikleri Şiddetle Kınıyoruz.
 

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında bazı okullarda Atatürk’e secde ritüelleri uygulandığı görüldü. Çocuklarımızın tertemiz zihinlerine Allah’tan başka birine secde etme mantığının işleniyor olması asla kabul edilemez.

Müslümanlıkla yoğrulan bu topraklarda yıllarca Kemalist ideolojinin pagan uygulamaları halka zorla dayatılmaya çalışıldı. Kemalizm’i bir din olarak boca etmeye çalışan köhne zihniyetin günümüzde yeniden hortlatılmasından esef duyuyoruz.

Müslüman halkı gerici olarak gören ve kendilerini çağdaş olarak kabul eden Kemalistlerin ilkel kabileler gibi putlara tazim göstermeleri ironik bir durumdur.

Hataları ve doğrularıyla tarihe mal olmuş şahsiyetlerle ilgili yargıyı maşeri vicdan verecektir. Kimsenin kutsalına sövmediğimiz gibi kimsenin de inancımızla bağdaşmayan dayatmaları okullarımızda uygulamasına sessiz kalmayacağız.

Okullarımızda inanç değerlerimizle örtüşmeyen putperest etkinlikler düzenlenmesini şiddetle kınıyor, Milli Eğitim Bakanlığın'dan sorumlularla ilgili soruşturma başlatılmasını istiyor ve benzer uygulamaların okullardan tamamen kaldırılmasını talep ediyoruzÜYE GİRİŞİ