Sokak İftarı 2019

20 Mayıs 2019by esderUS20190

Geleneksel ESDER İftarı Yapıldı

Ramazan ayının güzel ikliminde gönüllülerimiz, mahalle esnafımız ve komşularımız aileleri ile iftar sofrasında buluşmak üzere ESDER dernek binası sokağındaydık. Derneğimizin geleneksel Ramazan iftarlarının en kapsamlısı olan ”Sokak İftarı” yoğun katılımla gerçekleşirken Ramazan ayının bereketini paylaşmamıza vesile oldu.

Derneğimizdeki programa erkenden gelmeye başlayan misafirlerimiz, iftar programının yanında muhabbet ederek özlem giderdiler. Ezana dakikalar kaldığında Abdullah ALTUN hocamızın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Bu yılki iftarımız kısa süre önce dar-ı bekaya uğurladığımız Mustafa ÖÇAL kardeşimizin hatırasını yad için verildi. ÖÇAL aile fertlerininde hazır bulunduğu iftarımız açılış konuşmasıyla devam etti. Daha sonra mikrofona ESDER Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah PORTAKAL gelerek bir konuşma yaptı.

Katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür eden Emrullah PORTAKAL,  Esenkent Derneği’nin önemli bir dernek olduğunu ve bir çok sosyal görevi gördüğünü belirtti. ESDER’in yapısını ve gayelerini ifade eden Emrullah PORTAKAL, mahallemiz sakinlerinden herkesi dernek bünyesinde yapılan program ve etkinliklere katılmaya davet etti. İBirlik ve beraberliğin ehemmiyetine vurgu yaparak, daha hayırlı işlere imza etmek için bu birlikteliğin muhafaza edilmesinin oldukça önemli olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan ezan ile oruçlar açıldı. İftar programı güzel sohbetler ve hatıra fotoğrafı çekimleri ile devam etti.

Yatsı ezanından sonra ise misafirlerle birlikte teravih namazı kılındı.

Programımıza katılım gösteren tüm misafirlere teşekkürlerimizi sunuyor, hayırlı ve bereketli bir Ramazan diliyoruz.

esderUS2019


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


BALTIMORE

Headquarters

Interactively coordinate proactive “outside the box“ thinking.
+ 1 555 2367890

www.bold-themes.com

info@bold-themes.com

GET IN TOUCH

Follow Our Activity

Interactively coordinate proactive e-commerce via process-centric “outside the box“ thinking.